Zeven clubs uit de gemeente Emmen hebben dinsdagavond in het stadion De Oude Meerdijk van FC Emmen hun handtekening gezet onder het voetbalconvenant. Hierin zijn onder meer afspraken vastgelegd over samenwerking, arbitrage, respect en discriminatie. Het convenant, een initiatief van scheidsrechtersvereniging Hondsrug Zuidoost Drenthe (HZOD), moet in de gemeente Emmen leiden tot een veiliger en plezieriger sportklimaat.
 
Vol lof
Sportwethouder René van der Weide van de gemeente Emmen toonde zich bij de presentatie vol lof over het samenwerkingsverband tussen HZOD en de deelnemende clubs. Hij noemde het belangrijk dat ervan onderaf wordt gewerkt aan een goed sportklimaat dat de harten van sporters, bestuurders en ouders aanspreekt. Maar ook waarin iedereen zijn verantwoordelijk kent. ‘Op deze manier maken we het mogelijk dat iedereen zich kan ontplooien en kan genieten van de sport in de gemeente Emmen. Op welk niveau dan ook.’
 
Opleiden en begeleiden
HZOD-voorzitter Theo Hein verwacht veel van het convenant. ‘Bottom up in plaats van top down: het moet breed gedragen worden en niet van bovenaf worden opgelegd.’ Samenwerken kan volgens Hein op velerlei terrein. ‘Denk onder meer aan het werven en opleiden van clubscheidsrechters of het ondersteunen van scheidsrechter coördinatoren. Uiteraard ligt het accent ook op Fair Play. Sport levert prachtige momenten open sport is leuk om te doen, maar die mooie emoties die bij sport horen, kunnen ook omslaan in onsportief of ongewenst gedrag. Met dit convenant willen we ook een veilige en prettige omgeving creëren voor spelers, vrijwilligers, supporters en bezoekers,
 
Kevin Blom
Na de pauze verzorgde Kevin Blom een boeiende lezing over zijn loopbaan als internationaal toparbiter. Blom ging ook nader in op de Video Ref(VAR) en schotelde de ruim honderd aanwezigen aan de hand van beelden een aantal spelregelvragen voor.